USE-IT Meeting

Autor: dumnizolsztyna

Dodano: 20 września 2019

USE-IT to nie tylko mapki, ale całkiem spora europejska społeczność, która co roku spotyka się w innym mieście członkowskim. W dniach 4-9 września 2019 roku mieliśmy przyjemność gościć USE-IT MEETING w Olsztynie!

Łącznie odwiedziło Olsztyn 35 osób z miast takich jak Bruksela, Oslo, Praga, Ljubljana, Zlin, Lille, Nijmegen, Gandawa. Ku naszej radości przyjechał również przedstawiciel stawiającego swojego pierwsze kroki w świecie map – Wrocławia!

To były cztery dni wymiany doświadczeń w temacie zrównoważonej turystyki, turystyki młodych oraz po prostu zwiedzania Olsztyna.
Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Olsztyna mogliśmy popływać kajakami po jeziorze Ukiel, wybrać się na wycieczkę rowerową oraz architektoniczną podróż po centrum miasta z przewodnikiem. Dzięki Olsztyńskiemu Planetarium mieliśmy kosmiczną scenerią dla naszych rozmów i konferencji – w ich trakcie odwiedził nas zastępca Prezydenta miasta Olsztyna Pan Ryszard Kuć.
Natomiast Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko Mazurskiego wsparł nas w kwestii zakwaterowania.
Jedliśmy i piliśmy smacznie i lokalnie w Kofikadzie, Browarze Ukiel Pijanej Czapli, Lesie, Rolkach, Kuźni Społecznej i dzięki Społem Olsztyn.

Ostatniego wieczoru w Pubie Las odbyła się coroczna gala USE-IT Awards, pod czas której ogłaszani są laureaci wewnętrznej nagrody na Best Cover, Best Overall Design, Best Cartography, Best Act Like A Local i Best Blooper. Nam udało się zająć drugie miejsce w kategorii Best Blooper roku 😉

To były wspaniałe dni, podczas których mogliśmy pokazać naszym zagranicznym znajomym nasze miasto – Olsztyn.
Dziękujemy Prezydentowi Miasta Olsztyna za objęcie wydarzenia Patronatem Honorowym oraz wszystkim partnerom za wsparcie:

Urzędowi Miasta Olsztyna
Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Willa Park Apartamenty
Pub Las
Browar Ukiel
Pijana Czapla
Kofikada
Społem
ZDZiT
ROLKI
Kuźnia Społeczna

Zdjęcia z wydarzenia znajdziecie na Facebook’u USE-IT Olsztyn oraz Instagramie @useitolsztyn i pod hasztagami #useitmeeting #visitolsztyn i #dumnizolsztyna