Kierunki, które warto ukończyć akurat w Olsztynie

Autor: dumnizolsztyna

Dodano: 6 stycznia 2016

MATERlogowntIAŁOZNAWSTWO (Wydział Nauk Technicznych)

Mało osób zdaje sobie sprawę, że Olsztyn ma ogromny potencjał w … branży meblowej. Mebelplast, Mazurskie Meble International i BRW SOFA to najprężniej działające firmy na tych terenach, których produkty cieszą się popytem również poza granicami kraju. Według prognoz, rynek będzie rósł, a wraz z nim poszukiwania wykwalifikowanych pracowników, co skłoniło nas do umieszczenia materiałoznawstwa na szczycie listy.

 

indeksKIERUNEK LEKARSKI (Wydział Nauk Medycznych)

Jest to jeden z 12 wydziałów w kraju, który otrzymał akredytację uprawniającą do pracy również w USA. Wiąże się to z polsko-amerykańskimi wymianami studentów oraz większymi perspektywami po ukończeniu tego kierunku. Już teraz 95 % absolwentów w mniej niż rok znajduje pracę w swojej dziedzinie. W tym roku na jedno miejsce przypadało 20 chętnych.

 

logo2015GASTRONOMIA – SZTUKA KULINARNA (Wydział Nauki o Żywności)

Nowo otwarte Centrum Gastronomii z Dietetyką i Biooceną Żywności jest jedynym takim ośrodkiem badawczym w Polsce. Finansowany głównie ze środków UE (bo aż w 90%) obiekt ma służyć badaniom nt. wpływu surowców, metod przyrządzania oraz przechowywania na jakość potraw i produktów, opracowywaniu nowych receptur itp. Cały projekt kosztował, bagatela, 12.5 mln.

 

wet_panelminifiedWETERYNARIA (Wydział Medycyny Weterynaryjnej)

Kierunek ten zajął I miejsce w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” = uzyskał on najwięcej punktów wśród wszystkich innych, oferowanych przez uczelnie z całej Polski.  Dla pasjonatów -> w Laboratorium Zwierzęcym  (Wydział Bioinżynierii) możemy podziwiać takie okazy jak lamy, 8 rodzajów kóz i muflony. Jeżeli weterynaria, to tylko tu.

 

Wielu z naszych znajomych traktuje studia na UWM-ie jako ostateczność, gdy studenci z całej Polski „zabijają się” o miejsca chociażby na olsztyńskiej medycynie. Kortowo, jako największy kampus w Polsce, ma do zaoferowania nie tylko szeroką gamę kierunków, ale również niepowtarzalną atmosferę i najlepsze juwenalia. Więc może JEDNAK Olsztyn?
 1. Maćko
  6 stycznia 2016 o 17:13

  Prawda, prawda. Znam kogoś, kto przyjechał z samego Śląska po to, aby studiować wetę w Olsztynie. 🙂 Powodem tego była bardzo dobra opinia o tym wydziale. Olsztyn nie ma co mieć kompleksów, absolutnie.

 2. Dawid
  6 stycznia 2016 o 21:20

  Swego czasu była to też geodezja, coś się zmieniło?

 3. Michał
  6 marca 2017 o 15:57

  WNT nie prowadzi materiałoznawstwa jako osobnego kierunku…