Olsztyn2.0 wodą stoi, czyli jak wspieramy olsztyńskie inicjatywy

Autor: dumnizolsztyna

Dodano: 6 kwietnia 2019

Dawno tu nie pisaliśmy, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że pochłaniają nas stare i nowe projekty i projekciki! Dziś o jednym z nich, kierowanym całkowicie przez dwie członkinie naszej ekipy ?

 

Marta Chełchowska i Wiktoria Wilczewska tworzą projekt Tap’n’Water , który ma na celu celu zachęcić ludzi do picia wody z kranu. Za pomocą ciekawych filmów i infografik rozwiewają wątpliwości polskiego społeczeństwa co do kranówki i przekonują do dbania o środowisko. Olsztyn szczyci się swoją wodą, jednak nie każdy wie, że kranówka jest zdatna do picia w całej Polsce, a nawet ma więcej mikroelementów ważnych dla organizmu niż woda butelkowana. Rocznie przeciętny mieszkaniec Europy generuje ok. 100 kg śmieci z plastiku. Najczęściej jest to plastik pochodzący z jednorazowych opakowań, którymi są m.in. butelki. Dlaczego więc nie zrobić czegoś dobrego i dla środowiska, i dla siebie, pijąc wodę, którą i tak mamy zawsze w kranie? ?

 

Ostatnio ukazał się ich krótki film ,,6 powodów, dla których warto pić wodę z kranu”, w którym nieco z przymrużeniem oka pokazują liczne plusy przerzucenia się na kranówkę.

 

 

Poza tym Tap’n’Water tworzy i udostępnia infografiki tłumaczące tematy m.in. twardej wody


oraz pisze teksty na bloga przybliżając czytelnikom podejście młodzieży do problemu jednorazowego plastiku.

Dziewczyny działają non-profit w ramach olimpiady projektów społecznych ,,Zwolnieni z Teorii”. Koniecznie zaobserwujcie Tap’n’water na Instagram’ie, Facebook’u Youtube’ie i wesprzyjcie na zrzutka.pl.

Realizujesz równie ciekawe inicjatywy na terenie Olsztyna lub okolic? Możemy Ci pomóc! Skontaktuj się z nami