Olsztyn na dwóch kołach – przewodnik rowerowy #4

Autor: dumnizolsztyna

Dodano: 16 lipca 2016

Poruszasz się po naszym mieście na rowerze i szukasz kilku nowych, ciekawych tras? A może tak po prostu masz ochotę zobaczyć coś ciekawego na swoim jednośladzie? Jeżeli tak, to świetnie trafiłeś! Ten przewodnik zapewni Ci cykliczną dawkę rowerowych inspiracji, od pięknych tras widokowych, do świetnych lokali, w których wypijesz kawę podczas sobotniej przejażdżki.

CZĘŚĆ CZWARTA: Trasa wokół olsztyńskich sypialni

Tym razem mamy Wam do zaproponowania krótką (ok 10 km) trasę rowerową, umiejscowioną w południowej części naszego miasta. Wiedzie ona wokół dzielnic mieszkalnych, dzięki czemu jest łatwo dostępna nawet dla krótkodystansowych rowerzystów. Szlak ten idealnie nadaje się na krótką weekendową wycieczkę, kiedy chcemy się przejechać, a nie mamy za dużo czasu.

Źródło: https://www.google.pl/maps/

Ta trasa jest stosunkowo prosta, jednak musimy być przygotowani na kilka mniej lub bardziej stromych podjazdów. Co do nawierzchni ciężko mieć zastrzeżenia, bowiem zdecydowaną większość trasy pokrywa asfalt. Reszta to albo chodnik, albo niezbyt równo ułożone betonowe płyty. Jednak nie takie płyty straszne jak je malują, ponieważ nawet na rowerze szosowym mogłem cieszyć się jazdą 🙂

20160715_170102

20160715_165952

Po drodze można natknąć się na kilka naprawdę ładnych widoków, zwłaszcza w okolicach Łyny. Nic tylko poczekać na słońce i szukać jak najlepszych ujęć 🙂

20160715_170525

20160715_170654

Podsumowując, jest to świetna trasa do przejechania całą rodziną. Nie wymaga zbyt wiele, a daje dużo przyjemności. Ponadto po drodze nie brakuje sklepów, toteż zawsze znajdziemy miejsce na przerwę. Nam ten szlak bardzo przypadł do gustu i na pewno go jeszcze kiedyś odwiedzimy!

Jesteś zainteresowany? Dokładna mapa trasy tutaj: http://mojrower.pl/trasa/19545/12-2

 Życzymy, szerokiej drogi rowerowej, następny artykuł już za 2 tygodnie!