Nareszcie jest! czyli podsumowanie tworzenia mapy USE-IT Olsztyn

Autor: dumnizolsztyna

Dodano: 6 września 2018

 

Nareszcie jest! Po półtorej roku planowania, starań o dofinansowania i wszelkie inne wsparcie w końcu ukazała się nasza mapa USE-IT Olsztyn.
Nie wiem, czy jesteście w stanie wyobrazić sobie naszą radość, gdy dotarło do nas pierwsze pudełko wypełnione pachnącymi jeszcze farbą drukarską mapkami! Wzruszenie i ulga, że się udało, że ta najżmudniejsza część pracy już za nami.

A ten ostatni etap pracy trwający od marca do lipca spędzał nam sen z powiek, by mapa była jak najpiękniejsza, jak najrzetelniejsza i jak najbardziej przystępna dla młodego podróżującego Europejczyka.

 

Nasz przewodniczący Patryk łamał palce wysyłając tysiące maili na linii Olsztyn-Bruksela (główna siedziba USE-IT) i spinał wszystkie działania reszty zespołu.
Zespół redagujący wszystkie teksty, które znajdziecie na mapie, wypisał chyba hektolitry atramentu (tego realnego i wirtualnego), by opisy były rzeczowe, ale z dodatkiem typowego dla nas humoru.

Praktycznie każdy z nas był zaangażowany w zbieranie informacji o miejscach, które wyróżnili w trakcie konsultacji społecznych mieszkańcy Olsztyna.
W myśl niekomercyjności i oryginalności map sieci USE-IT każdy lokal czy instytucja kultury musiała spełniać szereg cech, które przez członków zespołu były weryfikowane podczas osobistej wizyty w lokalu. Sprawdzaliśmy przystępność cen, jakość produktów i oferty, a przede wszystkim wyjątkowość danego miejsca. Nie ma na naszej mapie spotów, które powielałyby się charakterem. Stawialiśmy na różnorodność wyróżnionych miejsc tak, aby nasz turysta miał szansę spróbować w naszym mieście wszystkiego, co najlepsze.

Jednak na niewiele by to wszystko się zdało gdyby nie przyciągająca wzrok i przemiła dla oka oprawa graficzna, którą sporządziła utalentowana Aga Kotowska. Może i wygodniej jest pobrać aplikację USE-IT i z niej właśnie korzystać zwiedzając Olsztyn, jednak choćby dla samego uroku naszej papierowej mapy warto ją zobaczyć.

Teraz praca merytoryczna nad mapą na ten sezon turystyczny skończona, jednak zaczęła się wielka akcja dystrybucji map po olsztyńskich lokalach i miejscach odwiedzanych przez turystów, ale przede wszystkim po miastach sieci USE-IT i miastach partnerskich Olsztyna.
A to wszystko wydarzyło się po to, by odmłodzić oblicze olsztyńskiej turystyki i wypromować Nasze Miasto w różnych zakątkach Europy. I mamy nadzieję, że tak właśnie się stanie!

Jeśli rodzi się w Was pytanie, jak Wy moglibyście się w to Wielkie Promowanie Olsztyna zaangażować, to odpowiedź jest prosta:

Bierz mapę, sam ją przetestuj i przekaż dalej swoim podróżującym znajomym!