5 rzeczy, za które my kochamy Olsztyn

Autor: dumnizolsztyna

Dodano: 23 grudnia 2015

 1. STARÓWKA – mimo że niewielka, piękna i wyjątkowa. Najpiękniejsza o tej porze roku, gdy lśni światełkami i pełna jest ludzi. Kochamy za klimat, kamienice i oczywiście COFFEE STATION – miejsce, w którym aktualnie bywamy częściej niż we własnych domach.
  wysoka


 2. JEZIORO DŁUGIE – miejsce idealne na spacery, jeżdżenie na rolkach, randki, spotkania i sesje projektowe. Kochamy nie tylko jako członkowie Olsztyn 2.o, ale również uczniowie XII LO.

 3. KORTOWO – największy i jeden z niewielu kampusów w Polsce. Miejsce studenckie w każdym tego słowa znaczeniu, położone nad Jeziorem Kortowskim (Patryk chętnie opowie Wam o eksperymencie kortowskim, my słyszeliśmy to już 100 razy), zielone, czyste, a w czasie Kortowiady zrzeszające studentów (i nie tylko) z całej Polski. Zapewne miejsce studiów przynajmniej części z nas.

 4. PLAŻA MIEJSKA – jesteśmy z Olsztyna, więc oczywistym jest, że wszystko kręci się wokół jezior (Pominęłam na tej liście Skandę, ale tylko dlatego, że lista skupia jedynie top 5). CRS Ukiel to największy sukces ostatnich 10+ lat. Zimą cisza i spokój, latem nawet 10 tysięcy ludzi dziennie przyjeżdżających na naszą plażę. Prawdziwy dowód, że Olsztyn ma potencjał miasta turystycznego i z roku na rok witać będzie coraz więcej gości. miejska

 5. JEDZENIE – brzmi ogólnikowo? Cóż, może nie słyniemy z jedzenia tak, jak Toruń z pierników, jednak są miejsca, które zawsze polecimy przyjeżdżającym tu znajomym, takie jak Bar mleczny przy Kołłątaja czy Pomarańcza. Niby tylko jedzenie, a jednak warte wspomnienia, zamykając naszą listę 5 rzeczy, za które kochamy Olsztyn.barmleczny

 

 1. Olsztynianin
  23 grudnia 2015 o 11:56

  Kortowo, Hammurabi, plaża miejska… ja za to m.in. kocham Olsztyn. 🙂

 2. U
  23 grudnia 2015 o 13:32

  Nie może zabraknąć House Cafe i Green Way’a! No i oczywiście BWA.
  Pozdrowienia dla Was!

 3. Lotos
  23 grudnia 2015 o 13:43

  Super artykuł! Ja jeszcze uwielbiam Olsztyn za centra handlowe oraz polecam restauracje Sphinx 🙂

 4. Wandeczka
  23 grudnia 2015 o 22:55

  A ja kocham Olsztyn za park i RCKiK w Jakubowie (dawny WDK), jezioro Długie, przepiękny widok na miasto ze skarpy nad jeziorem Krzywym w Gutkowie, panoramę oglądaną z wieży ciśnień oraz za kultowe dla mnie kino Awangarda.

 5. DRAMINATOR
  7 stycznia 2016 o 14:56

  🙂