Warsztaty 2.0

Warsztaty 2.0

Opis projektu

Dwa lata temu, gdy zaczynaliśmy naszą działalność, otrzymaliśmy ogromne wsparcie od wielu wspaniałych ludzi. ESER Pionier, Marcin Wójcik, Paweł Harajda, Gazeta Olsztyńska, Radio Olsztyn, Coffee Station… można by ich bardzo długo wymieniać.

 

Teraz, gdy jesteśmy bogatsi o doświadczenia i mimo, że jeszcze wiele musimy się nauczyć, umiemy już całkiem sporo – stwierdziliśmy, że chcemy dać coś od siebie tym, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tworzeniu projektów społecznych, organizacji wydarzeń, prowadzeniu kanałów social media i montażu filmów.

 

Tak powstały Warsztaty 2.0, których nazwa jest wariacją nazwy naszego stowarzyszenia. Bardzo pasuje ona do tej inicjatywy, bo tak samo jak w reszcie naszych działań, stawiamy na rozwój, pokazujemy że można i jak można zrobić coś w młodym wieku.

 

Projekt skierowaliśmy głównie do uczniów zespołu szkół, w którym uczęszczamy do klasy maturalnej. Prawie każdy z nas wziął pod swoje skrzydła jedną grupę warsztatową – Iga: organizację wydarzeń; Marcin: fotografię; Bartek: fotorelację (instagram); Herkules: filmmaking; a Patryk: Social Media. Każda grupa liczy 5-12 osób, co pozwala na zbudowanie zespołów, które razem są w stanie tworzyć ciekawe przedsięwzięcia.

 

Tak np. we współpracy z Adamem Krywko z Olsztyn TV i Mariuszem Szerszeniewskim, jesteśmy w stanie rozwijać całą grupę pod kątem fotografii, a we współpracy z ESER Pionier organizować spotkania w bardzo przyjaznym i otwartym miejscu.

 

Wierzymy, że dzielenie się wiedzą może rozwinąć zarówno uczestników, jak i prowadzących oraz dać naszemu miastu więcej grup, które swoimi działaniami będą zmieniać je na lepsze.

Data

15.10.2017

Kategoria

zakończone

Udostępnij