TEDxLikusy 2020

TEDxLikusy 2020

Opis projektu

 

Jedno z naszych marzeń spełniło się! A raczej – spełniliśmy je!

 

11 października 2020 roku, mimo nie zachęcającej atmosfery pandemii, odbył się pierwszy na Warmii i Mazurach TEDx – i to z naszym niemałym udziałem. We współpracy ze świetnie zorganizowanymi studentkami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego część naszego zespołu koordynowała pracę nad konferencją TEDxLikusy.

 

Dzięki głównym sponsorom wydarzenia – Przystań Hotel&Spa oraz BNP Paribas – mogliśmy zaprosić nad jezioro Ukiel blisko 100 uczestników oraz 12 wymarzonych prelegentów. Na TEDxLikusy przemawiali m.in.: Sylwia Królikowska o stereotypach płciowych, Michał Paca o waste industry, Adama Bartkiewicz o niewykorzystywanym potencjale naszych mózgów. Brzmi poważnie – i fakt: każde z wystąpień miało naprawdę ważne i ciekawe idee do przekazania. Oprócz mózgu i stereotypów dowiedzieliśmy się także o tym, jak przywrócić sobie radość ze smakowania i gotowania (Jerzy Mackiewicz) albo jak planować nieoczekiwane zmiany w życiu (Szymon Kokot-Góra).

 

Całe wydarzenie poprowadził najfajniejszy olsztyński konferansjer, czyli Marcin Korpoliński, natomiast nad oprawą techniczną wydarzenia czuwali Lenart Interactive, a nad graficzną SOLVE.IT. Mówców przygotowywali członkowie olsztyńskiej grupy Toastmasters.

 

Nagrania prelekcji już niedługo pojawią się na oficjalnym kanale TED Talks na platformie YouTube, a relację z konferencji i cały program znajdziecie na facebookowym profilu TEDxLikusy.

 

 

Kategoria

zakończone

Udostępnij