PANEL DYSKUSYJNY

PANEL DYSKUSYJNY

Opis projektu

Pomimo rozwijającej się uczelni, Olsztyn wciąż boryka się z masowymi wyjazdami młodych, wyształconych ludzi. Powodów tej migracji może być wiele, lecz naszym zdaniem, jest to głównie brak wiary w osiągnięcie sukcesu zawodowego w Olsztynie i potencjalny brak perspektyw na rozwój.
Za swój kolejny cel obraliśmy więc przekonanie studentów i licealistów, że nasze miasto jest miastem przyszłościowym, w którym da się odnieść sukces i że naprawdę warto tu zostać.

 

Aby ten cel osiągnąć, postanowiliśmy zorganizować panel studencki. Pozwala on na bezpośrednie skonfrontowanie studentów z prelegentami, a tym samym na wysunięcie bardzo wartościowych wniosków.  Samo wydarzenie odbyło się na Sali Teatralnej Wydziału Humanistycznego, dzięki uprzejmości uczelni i pomocy ze strony Teatru KloszART. Przy wyborze mówców postawiliśmy na młode i energiczne osoby, działające w różnych inicjatywach i pracujących w różnych branżach. Na nasze zaproszenie przybyli m.in. Wojciech Kroczek, Paweł Harajda, Anna Ciesielska oraz Michał Gumkowski

 

Wydarzenie przerosło nasze oczekiwania, zwłaszcza pod kątem jakości dyskusji. Wnioski końcowe skupiały się wokół olsztyńskiego rynku pracy i podważały argumenty mówiące o górowaniu innych polskich miast nad Olsztynem, w kontekście łatwości i opłacalności zakładania firmy. Mamy nadzieję, że uczestnicy wynieśli z tego spotkania wiele inspiracji i że ten niepozorny panel dyskusyjny to pierwszy krok ku zatrzymaniu w Olsztynie wielu młodych, wykształconych ludzi.

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z tego wydarzenia na stronie Olsztyn2.0 na Facebooku

Data

6.04.2017

Kategoria

zakończone

Udostępnij