OLSZTYN W PIGUŁCE

Opis projektu

Jedną z wielu opinii, która docierała do nas od osób przyjeżdzających do Olsztyna był fakt, że nie zdawali sobie oni sprawy jak pięknie nasze miasto wygląda. Znaczącym problemem stolicy Warmii jest słabo ugruntowany w sieci wizerunek. Jako mieszkańcy nie odczuwamy tego, ale poza granicami naszego województwa, a nawet jeszcze  w jego obszarze  ludzie nie wiedzą co myśleć, gdy usłyszą o Olsztynie.  Chcieliśmy pokazać innym naturę i piękno Olsztyna. Tak narodził się pomysł stworzenia filmu poklatkowego „Olsztyn w Pigułce”

 

Mieliśmy mnóstwo pomysłów na ujęcia, które ciągle spisywaliśmy, a gdy już skończyliśmy planować nadszedł czas by urzeczywistnić nasz pomysł.
Prace zaczęły się dynamicznie i to tempo towarzyszyło nam do końca nagrań. Niestety, niewielka ilość sprzętu i zmienna pogoda kazała nam rezygnować z niektórych ujęć. Dwa miesiące zajęło nam zebranie materiału z którym da się pracować, ocenić czego nam brakuje i na czym musimy się skupić. Następnie doszło jeszcze wiele często mroźnych godzin stania przy aparacie, ale im dłużej dogrywaliśmy, tym lepsze ujęcia trafiały do filmu.

 

Koniec nagrań był końcem prac dla wszystkich oprócz naszego dzielnego montażysty Herkulesa.Już wcześniej prowadziliśmy niekończące się debaty, których ujęć użyć i po co, ale teraz każdy chciał żeby wszystko było zgrane idealnie i nikt nie zawahał się wypowiedzieć, gdy coś mu nie pasowało. Szczególnie burzliwa była kwestia tytułu, którą na szczęście w miarę szybko rozwiązaliśmy. Dni mijały, a my byliśmy coraz bliżej celu. Napięcie rosło, a my nie mogliśmy doczekać się wypuszczenia w świat tego, nad czym tak długo pracowaliśmy. Wreszcie 9 listopada 2016 roku „Olsztyn w pigułce” ujrzał światło dzienne, a jego pozytywny odbiór tylko napędził nas do dalszych działań.

 

Na dzień, w którym piszę ten artykuł, ma on ponad 11 tyś. wyświetleń i wykorzystaliśmy go trzykrotnie jako główny punkt konferencji, na które nas zapraszano. Wydaje nam się, że jest trafną odpowiedzią na problem, z którym się spotkaliśmy. W naszej opinii jego siłą jest połączenie ujęć z przepięknych lokacji, jak i dynamiki reprezentującej ducha naszego miasta. Jeżeli jeszcze go nie
widzieliście, to zapraszamy do obejrzenia powyżej.

 

Data

9.11.2016

Kategoria

zakończone

Udostępnij