Co wydarzy się w Olsztynie w kwietniu? – przewodnik

Autor: dumnizolsztyna

Dodano: 3 kwietnia 2016

Tegoroczny kwiecień w Olsztynie rozpieści nas koncertami, wystawami i sztukami. Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po imprezach, w którym zawarliśmy najciekawsze według nas wydarzenia na najbliższy miesiąc.

Wydarzenia:

XXIV Olsztyńskie Spotkania Teatralne – 2-9/04/2016

Jedne z najciekawszych spektakli roku 2015 w jednym miejscu – w Teatrze Jaracza. Na naszych scenach pojawią się m.in. aktorzy Teatru Kwadrat, Teatru Montownia i Teatru Polonia z Warszawy czy Teatrów Bagatela i Nowego z Krakowa ! Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Będzie i klasyka i współczesność. Coś do śmiechu i do wzruszeń.

XXIV Olsztyńskie Spotkania Teatralne odbędą się od 2 do 9 kwietnia 2016 roku. To festiwal festiwali. Przez cały rok nasi przedstawiciele jeździli po całej Polsce i przyglądali się najgłośniejszym, najpopularniejszym, najczęściej nagradzanym spektaklom.

Więcej informacji: http://ost.olsztyn.pl/

OST

Zdjecie pochodzi ze strony ost.olsztyn.pl

WERNISAŻ WYSTAWY „SIEDEM TAŃCÓW II” – 7/04/2016

Wystawa prac Zuzanny Janin. Zuzanna Janin – urodzona w 1964 w Warszawie, rzeźbiarka, autorka instalacji, wideo instalacji, fotografii i działań performatywnych. Studiowała na ASP w Warszawie i ECAV Sierre w Szwajcarii. Zajmuje się tematyką miejsca, pamięci i czasu, a głównym motywem jej prac jest wizualizacja nieuchwytnego stanu “pomiędzy”. Artystka transformuje odnalezione fragmenty pamięci osobistej, uniwersalizując je i zderzając z pamięcią zbiorową i obrazami powszechnej historii na tle współczesnych problemów społecznych i politycznych.

Więcej informacji: http://wydarzysie.pl/event/wernisaz-wystawy-siedem-tancow-ii/

Sokół i Marysia Starosta – 8/04/2016

Wojtek Sokół i Marysia Starosta to duet – zjawisko, które zdążyło już przedefiniować polski hip-hop i wprowadzić do niego nową jakość. Obie ich wspólne płyty, „Czysta brudna prawda” i „Czarna Biała Magia” pokryły się platyną; ich żywe, energetyczne koncerty gromadzą tłumy ludzi w bardzo szerokim przekroju wiekowym. Pozornie, i w teorii te dwa muzyczne światy – szorstkiego, brutalnego rapu i eterycznego, kobiecego popu do siebie nie przystają. W praktyce zdążyły już stworzyć nową jakość w polskiej muzyce – wysmakowany, wielogatunkowy hip-hop, który nie boi się czerpać z elektroniki, rocka i dźwiękowych eksperymentów, nigdy przy tym nie tracąc swojego rapowego charakteru.

Więcej informacji: http://www.andergrant.com/sokol-i-marysia-starosta

Wiosenny „Bieg na sześć łap” – 9/04/2016

Atrakcje, które na Was czekają to:
– wystawa zdjęć z zawodów Speed Cross Race z 01.05.2015 roku oraz indywidualne rozmowy z organizatorami nt. treningów i zapisów na 2016 rok,
– koncert uczniów oraz nauczycieli ze Szkoły Muzycznej Casio Olsztyn (odbędzie się na trasie biegu, by umilić czas trenującym),
– poczęstunek cieszący najbardziej wymagające kubki smakowe, przygotowany przez Jakubek Muszle Św. Jakuba,
– dyplomy dla uczestników akcji.

Więcej informacji: http://bit.ly/1pWm8MJ

1933517_1667975313463048_7462148401908511029_o

Zdjęcie pochodzi z fanpage „Bieg na sześć łap”.

Edyta Geppert – 9/4/2016

Edyta Geppert jest absolwentką warszawskiej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina (ukończyła Wydział Piosenki). Początek jej kariery można datować na 1984 rok, wtedy bowiem otrzymała I nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix Festiwalu Polskie Piosenki w Opolu. Potem na artystkę spadł dosłownie deszcz kolejnych laurów, m.in. wygrała Międzynarodowy Festiwal Piosenki na Malcie i w Bratysławie, otrzymała dwa Wiktory dla najciekawszej osobowości TV i jeszcze dwukrotnie -Grand Prix Festiwalu w Opolu (1986 i 1995 rok).

Więcej informacji: https://www.kupbilecik.pl/impreza-9307-edyta.geppert-63.html

MAŁE MIASTA + ABEL ULICZNY STOSUNEK TOUR 2016 – 10/04/2016

Małe Miasta to bezprecedensowy projekt na polskiej scenie alternatywnej. Muzyka tego tajemniczego duetu producenckiego to mieszanka odważnych elektronicznych brzmień z hip-hopem i eksperymentalnym R&B.
Pierwsze „M”, czyli Mateusz Holak, poza wkładem producenckim, odpowiada za wokal i teksty. W nieszablonowy sposób porusza aktualne dla „pierwszego wolnego pokolenia” tematy, jednocześnie nie idąc na łatwiznę, sięgając po ostre i sugestywne metafory.
Drugie „M” to Mateusz Gudel, producent i raper. Z pod jego palców wychodzą dźwięki, których nie powstydził by się Flume czy Chet Faker. Odwaga przy komponowaniu i talent sprawiają, że płodzi jedne z najświeższych bitów na polskiej scenie.

Więcej informacji: http://www.andergrant.com/10-04-male-miasta-abel

Zdjęcie pochodzi ze strony koncertomania.pl

Zdjęcie pochodzi ze strony koncertomania.pl

CEZIK & KLEJNUTY – OLSZTYN – KAMERALNY AKT SOLOWY – 12/04/2016

Po udanej, debiutanckiej wyprawie solowej (2012 – 2014), zagraniu 150 koncertów, CeZik i jego KlejNuty wracają na trasę!Kameralny Akt Solowy to zmaterializowana wersja CeZika, wypełniona muzyką i obrazem. Usłyszeć można wszystkie dotychczasowe produkcje, w specjalnie na tę okazję zaaranżowanych wersjach.
Nie znasz oryginałów?
Sprawdź tutaj: www.youtube.pl/ascezik i tutaj: www.youtube.pl/klejnuty

Więcej informacji: http://wydarzysie.pl/event/cezik-klejnuty-olsztyn-kameralny-akt-solowy/

RAZ DWA TRZY – 14/04/2016

Raz Dwa Trzy to zespół należący do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością przekazu trafiają do każdego słuchacza. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk – od jarocińskiej sceny po Studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Uchodzą za jeden z najciekawszych i najlepszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Grają zarówno na dużych festiwalach rockowych, jak i akustycznie w małych salach teatralnych, a ich koncerty wszędzie przyjmowane są bardzo gorąco.Podczas specjalnego koncertu z okazji jubileuszu 25-lecia zespół zaprezentuje podczas 90-ciu minut najważniejsze piosenki pochodzące z wszystkich swoich płyt.

Więcej informacji: http://bit.ly/1RG79Oa

Zdjęcie pochodzi ze strony koncertomania.pl

Zdjęcie pochodzi ze strony koncertomania.pl

WERNISAŻ WYSTAWY „ZAPACH FARBY” WIESŁAWA BIEŃKUŃSKIEGO – 14/04/2016

Do niedawna mocno zatopiony w budowaniu graficznych obrazów, ciągle eksperymentując, poszerzałem na swój własny użytek warsztat graficzny, traktując grafikę jako główny atrybut zawodu. Techniki, w których pracowałem wprzęgałem na przemian w tworzenie obrazu bardziej graficznego lub malarskiego. Mimo woli zacząłem wprowadzać do grafiki efekty malarskie – upodabniać grafikę do malarstwa. Tak rozpoczął się nowy etap – eksperymentowanie z malowaniem bezpośrednio na blasze. Czując potrzebę bardziej swobodnego podejścia do koloru zacząłem równolegle uprawiać technikę monotypii i pracować na płótnie. I może ten zapach płótna i farby przywodzi metafory oraz analogie. Dostrzegając podobieństwa w rzeczach niepodobnych, chcę dotrzeć do uczuć i zatartych wspomnień.

Więcej informacji: http://bwa.olsztyn.pl/

 

HOPE SPACE JAM TOUR 2016 – 15/04/2016

Polski zespół grający rapcore oraz Nu metal. Zespół został założony w 2006 roku przez Adiego, Zimę, GJP (były członek) oraz Rojka. Następnie do zespołu dołączyli: Gnievo, Kroto, Hajcek (były członek) oraz Muerte. Nazwę zespołu zaproponował Adi – jak podają członkowie, nie znał on języka angielskiego oprócz słów: love, beer, hope – wybrano ostatnią ze względu na pozytywny przekaz. Od samego początku swojego istnienia zespół grał Nu metal, inspirując się zespołami: Korn, Limp Bizkit. W 2012 wystąpili na dużej scenie XVIII Przystanku Woodstock, a w 2013 na małej scenie XIX Przystanku Woodstock. W styczniu i lutym 2014 zarejestrowali tracki na nową płytę w podwarszawskim Izabelinie pod okiem Andrzeja Puczyńskiego, miksem zajął się Sebastian Włodarczyk z Alvernia Studios, natomiast mastering został wykonany przez Stephena Marcussena w Hollywood. Album „da best of” został wydany 22 listopada 2014 nakładem Fonografiki.

Więcej informacji: http://www.andergrant.com/15-04-hope-space-jam-tour-2016

JARY OZ – 16/04/2016

Jary OZ to powołana do życia na przełomie 2013 i 2014 roku formacja Krzysztofa Jaryczewskiego.JARY to lider, założyciel i wokalista występującego w początkach lat osiemdziesiątych zespołu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Krzysztof Jary Jaryczewski założył z Jarkiem Szlagowskim ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Dołączył do nich Wojtek Łuczaj-Pogorzelski.Jaryczewski nagrał z zespołem dwie najważniejsze płyty „Oddział Zamknięty” i „Reda Nocą”. Był charyzmatycznym wokalistą, autorem większości muzyki i praktycznie wszystkich tekstów.Party, Obudź się, Ich marzenia, Ten wasz świat, Odmienić los, Andzia Pech, Pokusy, Debiut to piosenki, które na stałe wpisały się do historii polskiego Rocka. JARY OZ to powrót do najlepszego okresu ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO.Wspomagają go w tym dwaj bardzo ważni członkowie” starego ODDZIAŁU”; Krzysztof Zawadka przez lata gitarzysta ODDZIAŁU.

Więcej informacji: http://www.andergrant.com/16-04-jary-oz

Zdjęcie pochodzi ze strony Jaryoz.com

Zdjęcie pochodzi ze strony Jaryoz.com

ARKADIUSZ ZAWILIŃSKI – 16/04/2016

Wykonawca (folk/blues), autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak, i grywał na ulicach Amsterdamu. Laureat wielu festiwali (m.in. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie). Współpracował m.in. z zespołami Stare Dobre Małżeństwo, Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem. Twórca formacji Na Drodze.
Do tej pory wydał płyty: „Tam gdzie zaczyna się mój świat”, „Blues Dziewięciu”, „Żelazna”. Październik 2015 roku to data ukazania się kolejnego albumu „Na rozdrożu”.

Więcej informacji: http://wydarzysie.pl/event/arkadiusz-zawilinski/

SKUBAS – 17/04/2016

Kompozytor, gitarzysta i wokalista o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Artysta niepokorny i zadziorny. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek. Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. Artysta w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki. Zagrał koncerty na wszystkich znaczących polskich festiwalach (Open’er, Jarocin, Męskie Granie, Warsaw Orange Festival, Oświęcim Live Festival…).
Otrzymał nominację do Fryderyków 2013 i 2014 w kategoriach „Debiut Roku”, „Płyta Roku” oraz „Utwór Roku” za single Linoskoczek i Nie mam dla ciebie miłości…. (utwór ma obecnie ponad 5 mln wyświetleń na YouTubie).

Więcej informacji: http://wydarzysie.pl/event/skubas/

Edyta Górniak – 22/04/2016

Edyta Górniak, największa gwiazda polskiej estrady w zeszłym roku obchodziła 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zaplanowała wydanie nowej płyty oraz trasę koncertową Love2Love, pierwszą od 17 lat i z programem tego koncertu wystąpi w Olsztynie, 22 kwietnia 2016 o godzinie 20:00.W trakcie koncertu, który będzie trwał prawie dwie godziny artystka wykona przeboje z okresu całej swojej kariery, m.in. „To nie ja”, „Dotyk”, „Jestem Kobietą”, „Nie proszę o więcej”, „Szyby”, „Niebo to my”,”List”, „Oczyszczenie”, „Your High” czy „To nie tak jak myslisz”.Edyta Górniak na koncert olsztynski zaprosiła Mieczysława Szcześniaka z którym wykona pamiętną „Dumkę na dwa serca” z filmu Ogniem i Mieczem jak równiez lidera zespołu Sweet Noise, Glacę, z którym równiez wystąpi w duecie z piosenką „Nie było”. Koncert pełen wrazeń, emocji i wspaniałej muzyki. Zapraszamy!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/love2lovetrasa/app/178433258981904/

Julia Marcell – 22/04/2016

Artystka zaprezentuje utwory z najnowszej płyty „Proxy”,
napisanej z lekkością i dużą dozą humoru. Z wyłącznie polskimi tekstami, które czerpią z pełnej gamy możliwości zabawy słowem, jaką polski język stwarza.
Tak jak poprzednia płyta – „Proxy” została wyprodukowana przez Julię i Thomasa Fietza i nagrana z zespołem, z którym Julia na co dzień koncertuje. Dodatkowo wsparta została przez ekscytujące nowe kolaboracje – miksem zajął się Emade.

Więcej informacji: http://bit.ly/1UMSG9C

Okładka płyty Julii Marcel "Proxy"

Okładka płyty Julii Marcel „Proxy”

PENDOFSKY / MARCIN PENDOWSKI – 22/04/2016

Basista, kompozytor; doskonalił swój warsztat pod okiem znakomitego polskiego basisty Jacka Niedzieli na wydziale jazzu na UZ. W latach 1998-2002 współpracował z zespołem „Artrosis” (MM Productions), z którym nagrał siedem albumów, w tym Koncert w Trójce, Live in Kraków (DVD). Dwukrotnie nominowany wraz z zespołem do nagrody „Fryderyki”. Kompozytor muzyki pierwszej polskiej produkcji dla Discovery Channel – „Solidarność. Początek Rewolucji”. Prowadzi cykliczne jazz jam session w klubie Harenda w Warszawie. Jako muzyk sesyjny i członek zespołów wziął udział w nagraniu kilkudziesięciu albumów.

Więcej informacji: http://www.andergrant.com/22-04-pendofsky

KALIBER 44 – 29/04/2016

Legenda polskiej sceny hiphopowej, Kaliber 44 powraca z nowym albumem. Koncert w klubie Andergrant odbędzie się w ramach trasy koncertowej promującej nowe wydawnictwo.Abradab i Joka mówią: “…Mimo, że chwilę nas nie było, zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy. To będzie album dla naszych wiernych fanów, zrobiony w taki sposób, w jaki my czujemy i rozumiemy hip-hop.”

Więcej informacji: http://www.andergrant.com/29-04-kaliber-44

BLAZE BAYLEY – 30/04/2016

Blaze Bayley rozpoczął swoją muzyczną karierę, jako wokalista Wolfsbane w 1984 roku. Wydał z nimi 4 studyjne albumy i jeden koncertowy. Gdy Bruce Dickinson opuścił Iron Maiden w roku 1993, Blaze został wybrany na jego zastępcę. Z tym zespołem Blaze nagrał dwa albumy studyjne: “X Factor” oraz „Virtual XI”. W 1999 roku Blaze Bayley opuścił Iron Maiden, a rok później założył swój własny zespół, Blaze (dziś o nazwie Blaze Bayley). Wydał kilka albumów: Silicon Messiah (2000), Tenth Dimension (2002), As Live As It Gets (2003), Blood and Belief (2004), Alive in Poland (2007), The Man Who Would Not Die (2008), The Night That Will Not Die (2009), Promise and Terror (2010), The King of Metal (2012) oraz „Infinite Entanglement”.

Więcej informacji: http://www.andergrant.com/30-04-blaze-bayley-steelfire-divine-weep

W przewodniku wykorzystaliśmy materiały organizatorów.

Więcej olsztyńskich wydarzeń na kwiecień znajdziecie tutaj: http://wydarzysie.pl/event_loc/olsztyn/

Jeśli podoba Wam się taka forma zestawienia imprez, koniecznie dajcie nam znać, postaramy się przygotowywać takie co miesiąc 🙂